TikTok — найбільш обговорювана соціальна мережа 2020 року, якою користується вже понад мільярд людей в усьому світі. Саме її, а не Facebook чи Instagram, найчастіше обирає покоління сучасних школярів.
Відео тривалістю до 1 хвилини — це надзвичайна перевага цієї соцмережі в сучасному світі кліпового мислення. Діти сприймають інформацію швидко. І їхню увагу треба захопити в перші 3 секунди, це наслідок короткотривалого фокусу уваги.
Якщо ви досі думаєте, що TikTok — лише для емоційної розрядки та відпочинку — то помиляєтесь, серед освітнього матеріалу зараз популярні акаунти про вивчення мов: англійська, іспанська, китайська. Багато акаунтів з лайфхаками «як зробити щось», творчістю, уроками танців, правилами етикету. Тут ви знайдете корисний контент від лікарів, підприємців та юристів. А також знання з таких предметів, як математика, рідна мова та історія.
Але не треба забувати, що соцмережі — це бізнес, мета якого — якнайдовше утримати увагу своїх користувачів.
Її основний контингент — нове покоління, орієнтоване на швидкий результат, достигатори, які люблять отримувати все тут і зараз, негайно і без відкладання. Це вони свайплять стрічку Instagram, не читають лонгріди, люблять мемчики, розмовляють сленгом, максимально економлять час та роблять багато справ одночасно.
Мозок вже давно налаштований на ланцюжок: картинка — задоволення, без осмислення та довгої рефлексії. А в TikTok — живі картинки, написи, які несуть інформацію, ще й музичний супровід. Клас! Дофамін виділяється надпотужно. І звикання до такої ейфорії надто швидке. Помічали, що годинка-друга там пролітає непомітно?
Які небезпеки можливі під час такого дозвілля та чи варто його обмежувати? Розглянемо плюси і мінуси:
Плюси:
- Допомагає розвинути впевненість, креатив та конструктив. Якщо дитина на одній хвилі з однолітками, причетна до спільного захоплення — вона почувається спокійніше.
- добре, якщо діти не просто дивляться відео, а й стають його авторами. Так ми можемо розвивати їхню творчість, концентрацію на завданнях, цілепокладання і даємо можливість отримати досвід успіху — після цього ще більше хочеться діяти!
- Деякі відео дійсно несуть смислове навантаження, вчать чогось нового та цікавого.
- Спонукає дитину більше рухатися фізично, вивчати рухи трендів.
- Підвищує настрій та знімає емоційне навантаження.
Мінуси:
- Гонитва за швидкими емоціями знижує і так слабку мотивацію до читання чи навчання, адже щоб отримати задоволення від книги або фільму, слід докласти більше моральних зусиль.
- Бажання швидкої популярності та переглядів може змусити дитину повторювати надто відверті та сексуально забарвлені тренди.
- Діти певного віку не завжди розуміють тонкий гумор чи сарказм, помилково тлумачать сенс тренду, повторюють його та виглядають безглуздо в очах однолітків. Як наслідок — цькування.
- Не завжди готові до критики чи хейту від глядачів.
- У Tik Tok багато нецензурної лайки (у тому числі в піснях).
- Величезне навантаження на нервову систему від частої зміни картинки, звуку та персонажів.
Не забувайте, що дитяча психіка надто рухлива та незріла, тому прогнозувати конкретні наслідки важко. У кожному окремому випадку результат буде різним. Дитячі психологи, раджуть дозувати та перевіряти, що та скільки в Tik Tok бачить саме ваша дитина.
Коментарі
Дописати коментар