Якщо дитину постійно критикувати - вона вчиться ненавидіти.
Якщо дитина живе ворожнечі - вона вчиться агресивності.
Якщо дитину висміювати – вона стане замкнутою
Якщо дитина зростає у докорах - формується почуття провини.
Якщо дитину підбадьорювати – вона починає вірити в себе.
Якщо дитину хвалити - вона вчиться бути вдячною
Якщо дитина зростає в чесності – вона вчиться бути справедливою
Якщо дитини живо у безпеці – вона вчиться вірити людям
Якщо дитину підтримувати – вона вчиться цінувати себе.
Якщо дитина живе у розумінні і доброзичливості - вона вчиться знаходити любов у цьому світі!
👆 Пам’ятка для батьків
1. Ніколи не займайтесь «виховною роботою» у поганому настрої.2. Чітко визначте, що ви хочете від дитини (і поясніть це їй), а також дізнайтесь, що вона думає з цього приводу.3. Надайте дитині самостійність, не контролюйте кожен її крок.4. Не підказуйте готового рішення, а показуйте можливі шляхи до нього і розглядайте з дитиною її правильні і неправильні, доцільні і недоцільні кроки до мети.5. Не пропустіть моменту, коли досягнуто перші успіхи. Відмітьте їх.6. Вкажіть дитині на допущену помилку, щоб вона осмислила її.7. Оцінюйте вчинок, а не особистість.
Пам’ятайте: сутність людини і її окремі вчинки - не одне й те саме.8. Дайте дитині відчути (посміхніться, доторкніться), що співчуваєте їй, вірите в неї, не зважаючи на помилку.9. Виховання - це наступність дій.10. Вихователь повинен бути твердим, але добрим.
👆 Ви повинні знати:
1. З ким приятелює ваша дитина.2. Де проводить вільний час.3. Чи не пропускає занять у школі.
👆 Не дозволяйте дітям та підліткам:
1. Йти з дому на довгий час.2. Ночувати у малознайомих для вас осіб.3. Залишатися надовго вдома без нагляду дорослих, родичів на тривалий час вашої відпустки.4. Знаходитися пізно ввечері і вночі на вулиці, де вони можуть стати жертвою насильницьких дій дорослих.5. Носити чужий одяг.6. Зберігати чужі речі.
👆 Кілька коротких правил для батьків:
1. Показуйте дитині, що її люблять такою, якою вона є, а не за якісь досягнення.2. Не можна ніколи (навіть у пориві гніву )говорити дитині, що вона гірша за інших.3. Треба чесно й терпляче відповідати на будь - які її запитання.4. Намагайтесь щодня знаходити час, щоб побути наодинці зі своєю дитиною.5. Учіть дитину вільно спілкуватися не тільки зі своїми однолітками, але й із дорослими.6. Не соромтесь підкреслювати, що ви пишаєтеся своїм малюком.7. Будьте чесні в оцінках своїх почуттів до дитини .8. Завжди говоріть дитині правду, навіть коли вам це невигідно.9. Оцінюйте тільки вчинки,а не її саму.10. Не домагайтеся успіху силою.
Примус - найгірший варіант морального виховання. Примус у сім’ї порушує особистість дитини .11. Визнайте право дитини на помилку .12. Думайте про дитячий «банк» щасливих спогадів .13. Дитина ставиться до себе так, як ставляться до неї дорослі.14. Взагалі, хоч інколи ставте себе на місце своєї дитини, і тоді ви краще зрозумієте, як її виховувати
Коментарі
Дописати коментар