ПРОФОРІЄНТАЦІЯ : як обрати майбутню професію? для учнів 9-11 класів

       


             Кого з нас в дитинстві не питали, ким хочемо стати, коли виростимо?  

Але захоплення і бажання змінюються під час дорослішання постійно,  спочатку ми хочемо бути героями комп’ютерних ігор, моделями, стюардесами, космонавтами та кимось ще.  Авжеж замислюватися більш серйозно про майбутню професію звичайно ж потрібно ще в школі.

Як визначає вікіпедія,  професійна орієнтація – це заходи, спрямовані на ознайомлення людини з її здібностями й можливостями для того, щоб запропонувати їй вибрати одну з найбільш підходящих для неї професій.

Є люди, які з дитинства розпізнають свої унікальні здібності, своє покликання, і тоді їх мрії, прагнення і захоплення знаходять чіткий напрямок розвитку ще в школі. Для цих людей вибір професії очевидний, простий і, як правило, безпомилковий. А буває так, що, закінчивши ВНЗ, випускник пов’язує свою трудову діяльність зовсім з іншою спеціальністю.

Якщо при виборі професії не враховувалися унікальні здібності конкретної людини, є великий ризик стати посереднім фахівцем. Як наслідок – особистісна нереалізованість і довічна пригніченість, іноді – навіть на тлі фінансової стабільності. Іноді протягом життя людина кілька разів кардинально змінює спеціальність.

Є декілька етапів розумного підходу до вибору майбутньої професії:

Перший етап — інформаційний. Перш ніж обрати професію, треба отримати максимум інформації про професії, їх зміст, статус на ринку праці, рівні освіти, перспективи працевлаштування, можливості продовження навчання.

Другий етап — діагностика. Для того, щоб обрати якусь конкретну професію, ми маємо визначити які у нас схильності, інтереси, чи усвідомлюємо до кінця свій вибір.

Третій етап — консультування та знайомство з професією на практиці. Відвідати фахівця та його робоче  місце. Порівняти свої очікування з реальними умовами трудової діяльності; оцінюють свої можливості в обраній професії.

Давайте також зробимо одну практичну вправу, яка зблизить нас зі своєю мрією.

Техніка називається «Намалювати портрет роботи своєї мрії». 

Її мета створити яскравий, вражаючий, підтримуючий, сильний образ роботи своєї мрії. Внутрішній зміст перенести на папір та надати цьому образу обриси, осмисленість, наповнити його енергією життя.

Чим доросліше ми стаємо, тим швидше, як нам здається, плине час.  В один проміжок часу ми бажаємо помістити рішення усіх наших питань, дух часу захоплює та стрімко уносить нас вперед. Одні думки змінюються іншими, не переходячи в обриси. 

Давайте надамо їм реальність та обриси.

1. Спробуйте уявити, що ви працюєте на роботі своєї мрії. Роздуми перенесіться в цю ситуацію. І спробуйте відтворити перші обриси, знаки, символи, що приходять до вас. Надайте образу закінченість. Сформуйте цілісний портрет.

2. Запишіть ключові характеристики роботи вашої мрії, які у вас народжуються коли ви дивитесь на малюнок. Які головні слова до вас приходять? Якій сенс та зміст вони приносять вам? Пишіть ці слова навколо вашого образу, створюючи хмару важливих для вас слів.

3. Покажіть портрет роботи вашої мрії батькам, друзям та поділіться з ними.

     4. Коли ви проговорите, що важливо для вас ви надасте осмисленість процесу, ви отримаєте зворотній зв’язок і це допоможе вам глибше досліджувати ваш образ.

Можна також пройти он-лайн тест для виявлення своїх схильностей:

 https://www.arealme.com/career/uk/


 

 

 

 

Коментарі

  1. Most bettors FOX 5 spoke to stated they plan to take advantage of|benefit from|reap the advantages of} cell. Saracenresort.com needs to review the security 로스트아크 of your connection before proceeding. After a radical evaluation of the business implications of the pandemic and its induced economic crisis, growth within the Betting section is readjusted to a revised 4.4% CAGR for the subsequent 7-year period.

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар