Скажи наркотикам – НІ!

 

    

        Скажи наркотикам – НІ! 

    Вживання наркотичних речовин  дітьми та молоддю залишається на сьогоднішній день однією з найгостріших проблем, яка постає перед суспільством.  В нашому суспільстві, на жаль, існують численні фактори ризику, які штовхають  до наркотичної прірви: доступність  наркотиків для молоді, схильність підлітків до ризикової поведінки, втрата життєвих орієнтирів, почуття самотності і покинутості, відсутність уваги і допомоги з боку батьків, педагогів.

Психологи вважають, що вживання наркотиків — одна із сходинок втечі від реального життя. Наступна — самогубство. Серед інших причин можна назвати:

  • погані стосунки в родині, з близькими і друзями;
  • антисоціальна поведінка та гіперактивність;
  • дружба з однолітками, які вживають наркотики;
  • зневага до школи, неуспішне навчання;
  • економічні та соціальні труднощі.

До яких наслідків призводять наркотики?

Вже через 2-3 роки вживання наркотиків буде повне виснаження організму. Людина втрачає здатність навіть до найменших фізичних і психічних навантажень. Настає передчасне старіння з ознаками слабоумства.

Повністю втрачають попередні почуття та інтереси, єдиною турботою стає добування наркотику будь-якою ціною. Настає остаточна моральна та інтелектуальна деградація — повний розпад особистості.



        Висока популярність цих речовин серед молоді обумовлена доступністю придбання через мережу інтернет та низькою вартістю в порівнянні з «класичними» наркотиками. Серед синтетичних наркотичних речовин найбільш популярні так звані суміші для паління («спайси»). Це  особливі суміші, до складу яких входять трави (як правило, ромашка аптечна) і синтетичні аналоги канабіноїдів. У зв’язку з тим, що дозу психоактивної речовини в спайсі прорахувати неможливо, часто у споживачів відмічаються передозування, які супроводжуються нудотою, блювотою, запамороченням, блідістю, втратою свідомості, а в деяких випадках смертю. Люди, що вживають ці суміші, піддають ризику не тільки себе і своє здоров’я, але і безпеку осіб, які перебувають поруч у момент вживання суміші для паління через непередбачуваність змін психіки. Запідозрити вживання спайсів можна за такими ознаками: зміна розміру зіниць (занадто вузькі або занадто широкі); підвищена рухова активність; почервонілі очі; неконтрольовані перепади настрою; безпричинні емоції (страх або ейфорія); параноя (відчуття переслідування); нечленороздільна мова; галюцинації; підвищений артеріальний тиск, тахікардія; сухість у роті.



Наркоманія залишається не лише медичною, а і соціальною  проблемою, оскільки наслідки цього явища мають згубний вплив на все суспільство. У вирішенні цієї проблеми  повинна бути зацікавлена кожна людина. https://kam.gov.ua/ua/news/pg/90821117848229_p13/ 




Коментарі