Конфлікт. Година психолога у 3-4 класах. Фотозвіт

 

                                

                                    Година психолога у 3-4 х класах 

Конфлікт у дитячому середовищі

        У лютому для учнів 3-4 класів була проведена Година психолога з метою попередження         конфліктних ситуацій та бійок . 

Чому це важливо?
Учні – це особистості зі своїми намірами і думками. У великому шкільному колективі неминуче зіткнення інтересів. В основному до конфліктів призводять: індивідуально-особистісні особливості учнів; адаптація до нових умов, нової системі відносини з ровесниками і старшими, (особливо часто на цьому грунті виникають конфлікти в початковій школі і серед учнів-підлітків); відсутність розуміння один одного.
       Прикладів конфліктів у школі безліч. В основному, сварки між учнями виникають найчастіше через спробу самоствердження за рахунок насмішок над іншими, фізично і психологічно більш слабкими дітьми. До того діти бувають  жорстокі, і, якщо в однокласникові є якась особливість (відмінність), це може призвести до глузування. Сперечки виникають і через бажання виділитися і завоювати авторитет серед інших учнів. 
Конфлікт в школі «учень – учень» – явище, нормальне для людської комунікації. Дорослим слід втрутитися, тільки якщо ситуація в школі зайшла занадто далеко
Щоб запобігти бійкам та травматичним ситуаціям ми  дослідили поняття "конфлікт" та причини його виникнення.
Наше заняття починається...

Спочатку ми познайомились у грі «Мамина зірочка». Діти представились так, як лагідно іх називає матуся (бабуся чи інш.).

Потім - перевіряли: чи добре однокласники знають один одного. 


Основна частина


Після ознайомлення з поняттям "конфлікт" та наслідків до яких він призводить діти висловлювали свої думки та вправлялись у техніках подолання напруженості та агресії. В цьому нам допомагала кулька та нехитра вправа.  

            ВПРАВА "КУЛЬКА ГНІВУ"

Діти зрозуміли, що гнів та лють , що неконтрольовано випускається людиною , як те повітря з кульки, не допоможуть змінити думку опонента та примусити його перейти на ваш бік, а тільки спричинять неприємне враження про вас. Тому, ми повинні дотримуватись певних правил поведінки, наприклад: порахувати до десяти і назад, дихати глибоко; поговорити, не підвищуючи один на одного голосу.


Будь-який конфлікт можна розв'язати мирно, не вдаючися до образ та насильства. Але якщо все-таки сам не в змозі впоратися з конфліктною ситуацією, до кого можна звернутися за допомогою? (до батьків, учителів, друзів, братів або сестер).

            Найголовніше, не робити вчинків і не говорити таких слів, про які потім пошкодуєш. Потрібно навчитися контролювати себе. Що це означає?  (навчитися управляти своїми емоціями, не говорити зопалу образливих слів).

            Які засоби заспокоєння використовувати коли відчуваєте, що назріває конфлікт? Діти формулювали правила «Контролюй себе»,обирали тактики поведінки у конфліктній ситуації та вчилися як зняти напругу при агресії.



          Набагато простіше наговорити неприємних слів, образити людину, ніж потім вибачитися перед нею. Вас можуть пробачити, але все одно зміниться до вас ставлення, може навіть образа залишитися десь в глибині душі на довгі роки.

Гра "Тягни" 

    Двоє дітей отримують секретне завдання:

    Першій дитині кажу, що її друг вважає себе найсильнішим і гідним перемоги.

    Другій -, що друг застряг в болоті і треба його врятувати.

    Відбувається змагання у перетягуванні. Але хто переможе? Як би вдіяв перший учасник, знаючи чому так завзято тягне його опонент? Тож, за деякий час оголошується "секретне завдання" та діти бурхливо його обговорюють.

  •     Як ви почувалися під час змагання?
  •     Чи досягли ви своєї цілі?
  •     Чи такий самий був би результат як би визнали завдання суперника?

    Отже... Чи завжди ми праві у своїй позиції? Може слід поговорити, вислухати іншу сторону, домовитися? 


Діти з цікавістю прослухали повчальну притчу "Віник та гілочка".



Разом - ви сила! У купі вас ніхто не зламає, а по одному зламати легко!

    А ще ми грали у ігри та створювали гарний позитивний настрій.


              Чудовими видалися проведені години, бо діти дарують море позитива і творчої наснаги у роботі психолога. Сподіваюсь, що досвід, отриманий у тренінгу допоможе запобігти конфліктам та сваркам. Тому, закріпивши правила дружби, ми послали один одному "Дружній імпульс" та подарували чарівну посмішку.



Коментарі