ЛЮДИНА - НЕ ТОВАР!

 ЛЮДИНА - НЕ ТОВАР!!!


    Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, порушенням прав людини. Саме тому щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи. 

Памятайте: стати жертвою торгівлі людьми може стати кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації.


Запам’ятайте і розкажіть своїм рідним та друзям дев’ять правил, що убезпечать Вас від ризику торгівлілюдьми

1. Не вірте рекламі фірми, яка не відповідає вимогам законодавства України (не вказує повної назви фірми, її адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав). Торгівці людьми можуть ввести вас в оману, використовуючи: різноманітні фірми-посередники з працевлаштування за кордоном; рекламу в ЗМІ та Інтернеті; незнайомих людей, а часом навіть ваших родичів, друзів, сусідів, знайомих.

2. Не ведіть переговори про навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці з агентом: запросіть взяти участь у переговорах довірену особу – це може бути хтось із Ваших близьких; перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном). Таку інформацію можна  отримати в Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України.

3. Зв’яжіться з посольством країни, куди  плануєте подорож, та дізнайтесь про правила щодо працевлаштування або навчання іноземців.

4. Особисто оформлюйте пакет документів та самі сплачуйте за послуги. Це не дасть можливості торговцям людьми втягнути вас у боргову залежність або вчинити злочин стосовно інших осіб за вашими документами. Майте на увазі: термін перебування в іноземній країні зазначено у візі; туристична чи гостьова віза не дають право на легальне працевлаштування. Це незаконно.

5. Обов’язково укладайте відповідний контракт, складений зрозумілою для вас мовою у двох примірниках, один з яких залишається у вас.

6. За жодних обставин нікому не довіряйте документів, що засвідчують вашу особу.

7. Обов’язково залиште рідним ксерокопію свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту про навчання чи працевлаштування, свідоцтва про народження, проїзних документів та нещодавно зроблені фотографії, а також номер телефону та адресу, де ви збираєтеся зупинитися. Заздалегідь домовтесь з рідними про «кодове слово» у розмові, на випадок, якщо ви не зможете вільно розмовляти по телефону, перебуваючи під чиїмось наглядом.

8. Зробіть та тримайте при собі копії національного та закордонного паспортів. Це значно спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.

9. Не ставте себе в залежне положення, приймаючи подарунки або позичаючи гроші.


Національна безкоштовна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527 та 0 800 505 501 – номери гарячої лінії, спеціалісти якої надають консультації іноземцям, які перебувають в Україні та українцям, які планують поїхати за кордон, або повернулися в Україну з-за кордону. Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно!

527.org.ua – електронні консультації.

Національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації

0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер з мобільного) – надання консультацій з питань виїзду за кордон з метою працевлаштування, навчання, одруження тощо та з питань насильства й захисту прав дітей.

Подбайте про власну безпеку заздалегідь!

Коментарі