У зоровому тілі - здоровий дух!

 


ЗДОРОВІ РОЗМОВИ

    Наш ліцей - це не просто школа у якій навчаються діти, це - місце, де вирує спортивне життя! І школярі, і педагоги, і, навіть, батьки - всі приймають участь у спортивних заходах. Адже рух  - запорука здорового життя! Наші учні супер активні, вони беруть участь у шкільних, міських, обласних та загально українських змаганнях з різних видів спорту: художня гімнастика, волейбол, басетбол, різні види боротьби, спортивні бальні танці та інше. Діти вчаться ставити цілі, йти до мети, боротися і перемагати, долаючи перепони. 

    Всі діти знають, що здоров’я – основна складова успішного майбутнього. Здоров’я  закладається при народженні дитини та укріплюється протягом усього життя. Здоровий організм у тієї людини, яка веде здоровий спосіб життя.
    Здоровий спосіб життя – це система поведінки людей, яка направлена на постійне фізичне вдосконалення, культуру харчування і взаємних стосунків, повноцінного сімейного життя, високу творчу активність, високоморальне відношення до навколишнього середовища, людей і самих себе.
Для досягнення здорового способу життя необхідно дотримуватися певних правил.
Складові здорового способу життя:
• свіже повітря;
• рухова активність;
• здорове харчування;
• психічний і емоційний стан.
Як організувати активний спосіб життя для дитини?
Для кожної дитини найголовнішим прикладом і мотиватором в житті є батьки, на яких вони прагнуть у всьому бути схожими, тому здоровий спосіб життя повинен починатися саме з них.
Діти легко прислухаються до порад мами і тата, цікавляться їх захопленнями, а спільні заняття спортом і правильне харчування всією сім'єю допоможуть вам ненав'язливо привчати до цього дитину з ранніх років.
Наприклад, влітку влаштовуйте регулярні сімейні прогулянки з велосипедом, самокатом, роликами, грайте в м'яч, ходіть разом в басейн, на ранкову пробіжку, в походи, а взимку - катайтеся на санках, ковзанах, лижах та інше. Якщо у вас є хобі, то залучайте до нього також дітей. Це не тільки хороший метод виховання і розвитку дитини, але і відмінний спосіб для згуртування сім'ї.
За даними МОЗ діти і підлітки повинні приділяти фізичній активності не менше 60 хв / день. Звичайно, це не означає, що дитина повинна ходити в спортивну секцію кожен день, досить піти з дитиною на пішу прогулянку або проїхати на велосипедах, пограти в будь-рухливі ігри. Тим більше спільні ігри з дитиною, дозволять вам проводити з дитиною більше часу разом.
Розклад дня
Правильно організований розпорядок дня повинен задовольняти ключові фізіологічні потреби організму (відпочинок, сон, харчування). Виконання цих умов призведе до того, що дитина отримає всі необхідні знання і навички в сфері культури здоров'я.
Скільки годин на добу повинні спати діти?
Діти шкільного віку та підлітки повинні спати не менше 8-9 годин на добу.
Свіже повітря
Рух і спорт - як запорука здоров'я
Правильне харчування:
Як забезпечити дитину правильним харчуванням?
Правильне дитяче харчування також нерозривно пов'язане з сімейним ЗСЖ і до нього необхідно привчати дитину з ранніх років. Це другий дуже важливий компонент здорового способу життя дітей.
У раціоні харчування дитини повинні бути тільки натуральні продукти, без хімічних добавок. Рекомендується регулярно вживати в їжу нежирне м'ясо, свіжі фрукти і овочі, рибні страви і кисломолочні продукти. Збалансована і корисна їжа позитивно впливає на здоров'я дітей, дозволяючи їм нормально рости і розвиватися.
Емоційний стан дітей багато в чому визначається психологічною атмосферою в родині Якщо дитині вдома емоційно комфортно, то він буде щасливий, спокійний і впевнений у собі. Позитивні думки покращують гормональний фон, зміцнюють імунітет. Дитині потрібна любов, розуміння і турбота. Тільки при дотриманні всіх правил щодо ведення здорового способу життя можна отримати хороший результат.
Шкідливі звички
    Розпорядок дня дитини будується з урахуванням її віку і індивідуальних якостей. Важливе значення має і виховний потенціал.
Повноцінний сон - така ж невід'ємна частина здорового способу життя, як харчування і фізична культура. Діти в дошкільному віці повинні спати по 9-10 годин на добу.
Свіже повітря і щоденні прогулянки благотворно впливають на організм. Гуляти потрібно в будь-яку погоду. Корисно бути в місцях, де багато зелені, дерев і квітів. 
Спортивний спосіб життя веде до зміцнення і здорового розвитку дитини. Заняття фізкультурою роблять дитину більш витривалою і здоровою. Фізичні вправи добре зміцнюють кістки, м'язи і суглоби. Це корисно також для контролю ваги і спалювання зайвих калорій. Адже сучасний спосіб життя і неправильне харчування не дуже благотворно впливають на організм дітей.
Психічний і емоційний стан
    Як картина без зображення - несповнена змістом, так і людина - не має здоров`я, бо руйнує його своїми звичками, такими, як  паління, вейпінг, алкоголь, наркотики, гаджетозалежність та інші. У нас час зберегти здоров`я важко, а от "загубити" його... На Годинах психолога я пояснюю дітям як і коли виникла звичка палити, як тютюнові компанії охоплювали своїми щупальцями спочатку чоловічу частину населення, у 40-х роках була зроблена ставка на жінок, і досі ми можемо бачити чарівних актрис тих часів із мундштуками, томним поглядом через хмарку диму... Зараз настала пора охопити майже все населення, діти, підлітки - вони не такі розбірливі, не дбають про здоров`я, наслідують за друзями, хочуть здаватися дорослішими... А для цього винайшли ароматний, смачний, цікавий вейп. Я запитую дітей: "Чи вейпили б ви, аби не було тїєї пари, смаку..? І бачу, збентеження на їхніх обличчях - замислюються... Коли показуєш їм перелік хімічних речовин, що містяться у вейпі, то спостерігаєш здивовані погляди, бо їм здавалося, що пара не може бути такою шкідливою. До речі, наші вчені ще не мають повноцінних результатів досліджень здоров`я вейперів "зі стажем", бо це досить нове захоплення, результати якого будемо спостерігати через  5-10 років. 
    
Наркотики, алкоголь... Про їхню шкоду знають усі, але під впливом друзів, певних стресових ситуацій підліток може обрати не ту стежку. Втікаючи від проблем у забуття,  людина, навряд чи, розуміє , що прийдеться повертатися до проблемних питань, до необхідності приняття рішень або взяття певних обов`язків. А раптом це перетвориться на постійну пристрасть? То може краще не пробувати?

Здоров`я легко втратити, а от поновити дуже складно, а іноді - неможливо! Тож дбайте про своє здоров`я та здоров`я своїх близьких!  

З повагою практичний психолог ліцею Гользберт Олеся


Коментарі